Kaminkretys

Hits: 862

Kviečiant kaminkrėti į namus - tai atneš jums laimės, išgelbės sveikatas ir turima turtą

Kaminkrėčio servisas

Kaminkrėčio Paslaugos

1. Visų tipų Kaminų valymas,

 2.Video patikra- Video analizė

 3.Koklinių krosnių , židinių, pečių valymas.

mob nr. 867240204

 (Išduodame visus reikalingus dokumentus)

kaminfeger, schornsteinfeger, schoorsteenveger, kominík, Трубочист, chimney sweep

煙囪

Kaminkrėtys, paslaugos Lietuvoje gera kaina

 

 

INFO

Naudinga informacija
Mūsų dienomis kai kuriose Europos šalyse sutinkami be galo senos profesijos atstovai – kaminkrečiai. Į šio amato tėvynės vardą pretenduoja ne vienas kraštas, kurio folklore sutinkamas kaminkretys – linksmas pasakojimų personažas.
Kadaise visi degimo produktai pasišalindavo iš pastato per angą stoge, o pirmieji kaminai atsirado kur kas vėliau. Iš pradžių kaminų valymas buvo tų namų savininkų reikalas, bet toli gražu ne kiekvienas juos valydavo, tad neretai kildavo gaisrai.

Norint to išvengti Anglijos vyriausybė priėmė įstatymą kuriame įpareigojo nuosavų namų savininkus karts nuo karto išvalyti savo kaminus.

Europos miestams vis labiau plečiantis daugėja ir mūrinių keliaaukščių namų su kaminais bei sudėtinga dūmtraukių sistema, o tai lėmė pirmųjų profesionalių kaminkrečių susivienijimų gimimą.
Pirmuoju pastatu, kuriame buvo išvalyti visi kaminai, laikomi Danijos ir Norvegijos karaliaus Kristijono IV rūmai Kopenhagoje. Tai įvyko 1639 m. ir pirmasis šį darbą atliko Gumdmundas Olsenas.
Kaminkrečiai dirbo nepaisydami oro sąlygų ir metų laiko
Po Didžiojo didelę dalį Kopenhagos nuniokojusio gaisro 1728 m. kaminkrečių būtinybės klausimas buvo pakeltas valstybės lygmeniu ir pirmuoju profesionaliu Danijos kaminkrečiu tapo iš Silezijos atvykęs Andreasas Niškė. 1778 m. Danijos karaliaus įsakymu krašte įkurtas pirmasis kaminkrečių cechas ir kaminkrečių mokykla. Ilgainiui šio cecho atstovai visuomenėje tapo labai gerbiamais ir laukiamais žmonėmis. Beje, įdomu tai, kad mūsų laikais danų kaminkrečio mokymai trunka net keturis metus. Taigi, šis darbas nėra toks jau paprastas kaip gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio.
Kaminkrečiais dažniausiai tapdavo nedidelio ūgio ir smulkaus sudėjimo vyrai, neretai – paaugliai, kadangi dažnai tekdavo pačiam įsisprausti į gana siauro kamino vidų.
Praėjusių amžių kaminkrečio nuotrauka
Ši profesija buvo apipinta daugybe paslapčių ir prietarų. Nematomas kaminkrečio darbas ir murzina jo išvaizda darė šią profesija labai paslaptinga. Kadangi kaminkrečiai apsaugodavo pastatus nuo gaisro, sutikti gatvėje šio amato atstovą buvo laikoma sėkme. O kad sėkmė būtų dar didesnė – reikėjo paliesti kaminkrečio sagą ir išsipurvinti ranką suodžiais. Galbūt būtent todėl klasikinis kaminkrečio apdaras įsivaizduotas su didelėmis blizgančiomis sagomis (beje, Norvegijos kaminkrečiai iš tiesų turėjo dideles blizgančias sagas). Cilindras ar aukšta skrybėlė – dar vienas kaminkrečio atributų.
Žmonės tikėjo, kad į cilindrą kaminkretys susideda smulkesnius kaminų valymo įrankius, be to aukštas galvos apdaras galėjo išgelbėti gyvybę nuo krentačios plytos.
Anglai įsitikinę, kad tai būtent jų karalius leido kaminkrečiams nešioti cilindrus – dvarininkų ir buržuazijos atributą. Neva taip buvo išreikšta pagarba šiai labai reikalingai profesijai. Be to, būtent Anglijoje ant kaminkrečio švarko buvo 13 sagų ir visuomenėje tuoj pat gimė tikėjimas, kad šis skaičius saugo kaminkretį nuo nelaimių.
Praėjusių amžių kaminkretys
Dar vienas tradicinis kaminkrečio atributas (tačiau visiškai nesisiejantis su jo darbu) – kiaulė. Prieš Naujuosius Metus kaminkrečių cecho atstovai vedžiodavo kiaules miesto gatvėmis ir žmonės už nedidelė mokestį galėjo nusirauti kiaulės šerį ir susigalvoti norą. Buvo tikima, kad jis būtinai išsipildys.
Kaminkretys meistras su berniuku – savo pagalbininku.
Kai kuriose Europos kraštuose buvo tikima, kad jeigu vestuvėse ar kokioje kitoje šventėje dalyvauja kaminkretys – tuos namus ar šeimą aplankys laimė. Dar geresnis ženklas – pamatyti kaminkretį savo paties vestuvių diena.
Tačiau ne visos su kaminkrečiais susijusios istorijos buvo linksmos ir nuotaikingos. Senais laikais kaminkrečiai-meistrai dažnai „nusipirkdavo“ šešių-septynerių metų vaikus iš skurstančių tėvų, juos maitindavo ir rengdavo, tačiau tie vaikai turėjo valyti sunkiai prieinamas dūmtraukių vietas ten, kur nepralįs joks suaugęs. Tai buvo labai pavojingas ir kenksmingas darbas. Pasitaikydavo atvejų kai mažamečiai užstrigdavo siaurose kaminuose, uždusdavo ar užsmušdavo nukritę nuo stogo. Visi uždirbti pinigai atitekdavo meistrui, kuris ūkininkams parduodavo netgi vaikų nugrandytus suodžius (jie buvo naudojama trąšoms).
Šie atvejai paskatino daugelio Europos šalių vyriausybes išleisti įstatymus, kuriais būtų draudžiama vaikams valyti kaminus. Viktorijos laikų Britanijos literatūroje pradeda formuotis neigiamas vaikus išnaudojančio kaminkrečio įvaizdis.
XX a. kaminkrečių įranga ir dūmtraukių valymo technologijos neįtikėtinai ištobulėjo ir šiuolaikiniai kaminkrečiai tik iš dalies primena senuosius savo amato brolius.

Valymo kainos
kamino valymas
kamino valymas aukštis iki 15 m

50-100 €

židinio valymas
židinio valymas

50 €

krosnies valymas (koklinės)
krosnies valymas (koklinės)

50-80 €

skysto kuro pečiaus valymas
dyzelinio pečiaus

50-80 €

Be sutarties kamino valymo kaina 50 EUR. Valymo kaina gali kilti priklausomai nuo kamino aukščios ir atstumo iki namo. Standartinę serviso paslaugą apima:Techninė kontrolė Ugniakuro  apžiūra, esant būtinumui jo valymas iš vidaus ir išorės.(siurblys)Dūmtraukio valymas Pajungimo elementų apžiūra Kamino apskardinimo, hidroizoliacijos patikra Rekomendacijos dėl įrenginio eksploatacijos Metinė aptarnavimo kaina  70 EUR  ir apima 2-u atvykimus:

  1. vieną planinį-profilaktinį atvykimą pagal sutartą grafiką
  2. vieną avarinį atvykimą

Kiekvieno sekančio atvykimo  kaina su nuolaida 30 EUR+paslaugos tiekėjo transporto išlaidos.Paslaugos kaina galioja ,kai statinio aukštis iki kraigo nedaugiau 10 metrų  ir pasiekiant kaminą nereikalingas autobokštelis. Servisas apima   statinius, nutolusius  nuo Kauno 50 km atstumu..Esant statinio aukščiui daugiau  kaip 10 metrų  ir atstumui iki jo daugiau kaip 50 km serviso kaina sutartinė.Jei jūs turite dvi šildymo sistemas,tai antrosios servisas kainuos 30% mažiau nurodytos standartinės  serviso programos kainos.Papildomos paslaugos :Traukos matavimasUgniakuro stiklo,bei sandarinimo tarpinių pakeitimasDūmtraukių,kaminų stogelių montavimasKamino skardinimo sandarinimo siūlių silikonizavimas.Už kečiamas  detales,panaudotas medžiagas, mokama atskirai.Šildymo katilo, krosnies valymas

Skambinti